Ile słówek na jaki poziom (angielskiego i innych języków)?

Być może zastanawialiście się kiedyś ile wyrazów znacie? Teraz się dowiecie.

8492876516_953aa688da_z

Piszę ten artykuł na podstawie anglojęzycznego artykułu z innego bloga i to z niego pochodzą liczby, które zaraz ujrzycie. O ich źródło proszę pytać autora oryginalnego wpisu, nie mnie.

A1
550
A2
1100
B1
2200
B2
4400
C1
8800
C2
17600

A teraz — o co w ogóle chodzi w tej tabeli? Każdy wiersz tabeli pokazuje ile wyrazów powinieneś znać na danym poziomie zaawansowania języka. Jeśli wiesz w jaki poziom celujesz, to już wiesz ile ci brakuje. Albo wiesz, że nie brakuje ci niczego.

Na tabelę trzeba patrzeć w przymrużeniem oka. Po pierwsze — nie znamy źródła tego pomysłu. Po drugie — z każdym językiem jest trochę inna sytuacja; mam na myśli to, że pewnie znamy, a raczej domyślamy się, masę słów ze słowackiego, ale sama umiejętność domyślania się słów nie daje nam faktycznego poziomu językowego.

Jeżeli chcesz ocenić ilość wyrazów, które znasz, weź swój poziom i znajdź go w tabelce. Będziesz miał jako–takie pojęcie w jakim zakresie jest to liczba. Jeśli interesuje cię dokładnie język angielski, możesz sprawdzić swoje słownictwo na stronie Test Your Vocab Dot Com (polecam). Algorytm oszacuje liczbę znanych przez ciebie wyrazów.

Uwaga! „Piękny”, „piękność”, „wypięknieć” liczy się jako jeden wyraz!

Skomentuj artykuł tutaj lub na Facebooku.

Zdjęcie pochodzi z flickr.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.